23 Aralık 2009 Çarşamba

Kanepenin Sağlam Tarafı.. :)Mersin / Mut'un bir dağ köyünde dostlarla birlikte gezerken, yaşlı bir karı kocayı gördüm. Baktım bir kanepenin üzerinde oturuyorlar. İyice yaklaştığımda tezekten yapılmış evlerinin bahçesinde oturdukları kanepenin bir tarafınıntamamen kırık olduğunu, kanepenin sağlam tarafına sıkışarak oturduklarınıve sohbet ettiklerini anladım.

Yüzlerinde bir tebessüm vardı. Kanepenin bir tarafı tamamen kırılmıştı. Evin halinden ve karı kocanın kılık kıyafetinden maddi durumlarının hiç iyi olmadığı ve yeni bir kanepe alacak güçlerinin bulunmadığı hemen anlaşılıyordu.

Selamlaştıktan sonra, "Kanepe kırılmış!" dedim. Yaşlı adam büyük birbilgelikle cevap verdi: "Biz de sağlam tarafına oturuyoruz... Yetiyor bize..." Kadın da tamamladı: "He ya, yetiyor bize. Bak ne güzel oturuyoruz!"

Sevdiğimin elini daha sıkı sıkı tuttum... Öyle ya, aşk, bu kanepe neden kırık, neden yeni bir kanepe almıyoruz diye dırdır etmek, şikayet etmek yerine, "kanepenin sağlam tarafını paylaşmak" değil midir? "

Artık Aşk Nedir diye soranlara Verecek bir cevabım daha var “Kanepenin sağlam tarafını paylaşabilmek”

1 yorum:

Dalgaları Aşmak dedi ki...

Aşkın ötesine geçmiş bir durum artık.son nefese kadar paylaşmak...